MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9344130
*
nr 934 4130
Stolar
4 st, Senempire
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:18:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 16:21:06
1
1.100 kr
12/1 17:50:49
2
Vinnande bud
12/1 18:03:38
2
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar senempire stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4093 Bord
+ pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:07
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:12
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:50
-
4167 Fåtölj
Nyrokoko, bemålad
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
-
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:59
*
Stolar
Läs mer om e-auktion
nr 934 4130
Stolar
4 st, Senempire
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 16:21:06 | 1 | 1.100 kr |
12/1 17:50:49 | 2 | Vinnande bud |
12/1 18:03:38 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar senempire stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4093 Bord
+ pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:07 -
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:12
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:50 -
4167 Fåtölj
Nyrokoko, bemålad
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57 -
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:59